زردکوه ۲

بدترین قسمت کوهپیمایی به نظر من شیب های متوسط و طولانی اند.ذره ذره جانت را می گیرند،رمقت را می کشند.بد شیبی دارد این زردکوه.

یک جایی آن وسط ها برف شروع می شد و باید کرامپون(یخ شکن) می پوشیدیم.برفش با الوند فرق داشت.کثیف بود و سفت.بلورهای درشت یخ را راحت می توانستی ببینی.تکه تکه زمین برف بود و سنگ.هی باید کرامپونها را در می آوردیم و دوباره می پوشیدیم.اعصاب خرد کن بود.راهنما خیلی تند می رفت و دیر به دیر استراحت می داد.من همه اش اول خط بودم اما کم کم فاصله می افتاد بینمان.داد می زدم: "بابا استراحت!" جواب می داد:"یه کم دیگه" یک کمش می شد یک عالمه.راهنما که به نقطه ی استراحت می رسید خط به هم می خورد.بچه ها تند می رفتند تا زودتر بنشینند من اما سرعتم از یک حدی بیشتر نمی شود! می شدم نفر آخر! تا می آمدم بنشینم سه دقیقه استراحت تمام شده بود!تا آخر کار داغ این بی استراحتی ماند روی دلم.برگشتنه مژگان بهم می خندید.می گفت یواشتر بیا! الان تو میرسی باز سوتِ حرکت می زنند! الان می خندم اما آن موقع دلم می خواست با کلنگ بکوبم تو سر راهنما!

رفتنه را خیلی بهتر از آنکه فکر می کردم رفتم.داداشم باورش نمی شد،هی می آمد کنارم می پرسید خوبی؟!

_ خوبم! خوبِ خوب...

از صدای قرچ ِ فرو رفتن پاهایم در برف کیف می کنم.نفس کشیدن در کوهستان مرا یاد خوابهای کودکی ام می اندازد.خواب می دیدم توی زاینده رود شنا می کنم.از روی سی و سه پل شیرجه می زدم توی رود.آب نرم بود.زیر آب نفس می کشیدم،نفس عمیق...بعد از همان زیر آب شیرجه میزدم توی آسمان.میرفتم تا بالای ابرها،بالای بالا.از آن بالا آب آبی بود،زمین سبز.همه ی آدمها را قرمز می دیدم...نفس کشیدن زیر آب مثل بلعیدن هوای کوه کیف دارد.روی کوه که هستی هوا سبک است،زمین سبز،آسمان آبی...نفسم که میبُرد با پاهایم حرف می زنم.پاها جور ریه ها را می کشند.بهشان می گویم که چقدر دوستشان دارم.به تک تک سلولهایم.با خودم حرف می زنم.کف دستهایم را نگاه می کنم.خط ها چقدر پر رنگ شده اند،قبلا ندیده بودمشان...خط ها با من حرف می زنند.سلولها با من حرف می زنند.من آنها را می بَرَم یا آنها مرا؟ انگار دارم کشف می شوم! خودم را کشف می کنم ...

______*#######*

____*##########*

__*##############

__################

_##################_________*####*

__##################_____*##########

__##################___*#############

___#################*_###############*

____#################################*

______###############################

_______#############################

________=##########################

__________########################

___________*#####################

____________*##################

_____________*###############

_______________#############

________________##########

________________=#######*

_________________######

__________________####

__________________###

__________________##

__________________#

 

 

 

ادامه دارد...

/ 6 نظر / 2 بازدید
نوشین17

بابا کوهنورد من کلی حسوديم شد :(

Sara

:) ميدونی اينجا اصلا کوه نيست؟ :) ببين ايميل من به دستت رسيد و اون امانتی؟ :) يه خبر بهم بده ! :)

احسان

خوشحالم از آشنایی با اینجا...

رضا

سلام. خیلی خوشحالم که با شما و وبلاگ شما آشنا شدم. من هم عاشق کوه و کوه نوردی هستم. اگر ممکن است مقداری از اطلاعاتتان را در اختیار من بگذارید. مثلا همانند زمان تورهای کوهنوردی و اینکه مثلا باید به کجا مراجعه کرد. متشکرم. به وبلاگ من هم سری بزنید.

هادی

۰- سلام.۱- این قلبت خیلی خوشگول بود. اونقدر خوشگول بود که اولش کلیکبل! بودنش رو نفهمیدم. کدش رو از کجا آوردی؟. ۲- Ltema32AFara1 یا هو