خداحافظ دارغوزآباد

فیلد بهداشتمون تموم شد.امروزم امتحانشو دادیم گزارشامونم تحویل دادیم و دیگه تموم تموم شد.امتحانمو خیلی خوب دادم.تو این دوره هم که ما کلی بچه مثبت بازی در آورده بودیم و معروف شده بودیم و تو نمره گرفتن از اساتید محترم مشکلی نداشتیم.به خصوص که خودشون اومده بودن زحمات بی دریغ ما رو دیده بودن04.gif

خوب دیگه راحت شدین از خوندن وصف روستا.دیگه از این به بعد نمی دونم چی باید بنویسم اینجا.دوباره زندگی تکراری میشه.دوباره پشت میز نشستن و درس خوندن.جزوه نوشتن.خداییش اصلا حوصله شو ندارم.اونم چی؟ کلیه34.gif

هنوز هیچی نشده دلم برای دارغوزآبادمون تنگ شده.برای خانه بهداشت کوچولو که دور تا دورش میله های آبی کشیدن.برای دیوارای کاهگلی و درای قدیمی.برای گوسفندا و الاغای خوشگلی که هر وقت از اونجا رد میشدن با ذوق میرفتیم پشت پنجره و نگاهشون میکردیم.برای بهورزای خوب و مهربونی که اینهمه مدت جز خوبی چیزی ازشون ندیدیم.برای زنای روستا و بچه های قشنگشون.برای علی کوچولو برای زلیخا,برای عباس,فرشید,زهرا...برای همه سادگی و معصومیتی که تو نگاه این بچه ها دیدم.برای همه درد و تلخی هایی که تازه از نزدیک لمسشون کردم.برای درختایی که بی آبی خشکشون کرده برای پیرمردایی که دور هم جمع میشن و از روزگار آبادی روستا میگن و آه میکشن. دلم برای همه شون خیلی تنگ میشه.خداحافظ دارغوزآباد هیچوقت روزای خوبی رو که برام ساختی فراموش نمی کنم... <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چند تا هم عکس میذارم برای حسن ختام :

 

* اونی که اون بالا گذاشتم خانه بهداشتمونه.زیاد رو تابلوش دقت نکنین پیلیز!

* این نی نی اسمش زهراست.14 ماهشه.مامانشم متولد 64 ئه و 5 ماهه هم حامله است برای همین زهرا کوچولو و لاغر شده.فسقلی رفته بود از توی کشوها یکی از این جزوه های تنظیم خانواده برداشته بود که غافلگیرش کردم.کی میگه بچه عقلش نمیرسه؟

* این یکی هم فاطمه خانوم اخموئه.قطره مولتی ویتامین و آهنشم گرفته دستش.

* اینم حمید کوچولو.اینقدر شیرین بود که نگو.فردای روزی که این عکسو گرفتم دستش چسبیده بود به بخاری و حسابی سوخته بود.بمیرم الهی.

* این و اینم دو تا از خونه های دارغوزآباد.ببینین چقدر خوشگلن!

 

حیف که از علی و زلیخا و گوسفندا! با دوربین معمولی عکس گرفتم و هنوز چاپ نشده.اینم از سریال دارغوزآباد.امیدوارم خسته تون نکرده باشم.

 

/ 27 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sepanta

خانوم چرا عکس مارو نزدين:))

hakim

ياد بهداشت خودمون افتادم. انقدر قديميه که اصلا يادم رفته بود.

علی راد

آخيييييييييييييييي چه بلگ گشنگي.. اگه خواستيد عکساتون رو برام بفرستيد و هر تغييري <<<هر تعييري>>> خواستيد بگيد تا روش اعمال کنم. خوشحال ميشم کمک کنم..

فرهنگ

سلام. خوب با تهام تخريب اموال دولتی بايد دستگير و راهی زن-دان شويد. به فتح ز بخوانيد. بابا اينجا هم چی دارغوز آبادی هم نيست نرده هاش که مثل شعر می مونه معلوم ميشه تا حالا دارغوز آباد نديده ايد. عيد هم پيشاپيش مبارک باشه. زنده باشی آبجی قايقی.

فرهنگ

بيچاره اين بچه ها را می گفتی کثيف و زشت! بد سليقه هم انگار تشريف داری خواهری.

مصطفی

سلام........عجب داستانهايی بودا..عالمی داشت براخودش....راستی ممنون که اومدی...قربونت ..ياعلی مددی

سلام

سلام. شما می گيد يعنی من چشمم هم ايراد پيدا کرده؟! يه عکس که اون بالا گذاشتی عکس نرده هاست و تابلو vandalized شده. توی متن هم ۵ تا عکس هست که يه زهرا يه فاطمه يه حميد و دو تا خونه. پس اونی که من نديدم چی بوده؟!

شقایق

جناب سلام: چيز ديگه ای قرار نبوده که باشه! من منظور شما رو نفهميدم

نیوشا

عالی بود ای کاش من يک تابلو از اون دری که عکسش را گذاشته بودی داشتم ...خيلی قشنگه با اجازه شما ميدم انرا چاپ کنند و قاب ميکنم ميزنم به ديوار...موفق باشی