وقتی ماجرا رو براشون گفتم
مامانم گفت: وای چقدر تو بی شعوری!11.gif
داداشم گفت: خاک تو اون سر بی شعورت کنن!
دوستام گفتن: حالا میگه چه دختر بی شعوری!

کلا پسرا تو دانشگاه از نظر سلام کردن به 4 دسته تقسیم میشن:
1- اونایی که با وقار و متین عین آدم میان جلو و سلام و احوالپرسی می کنن و اگرم حرفی دارن می زنن.اینا خیلی خوبن. آدم باهاشون تعارف نداره. اگه یه وقت هم اونا حواسشون نبود ما اول سلام می کنیم خلاصه رابطه ای کاملا دوستانه و توام با احترام متقابل.
2- دسته دوم اونایی هستن که یا راستی راستی از دماغ فیل افتاده اند یا اینکه می خوان اینجوری خجالت کشیدنشونو پشت سرغرور مخفی کنن.این دسته اکثر اوقات از خیر 69 تا ثواب اولیه میگذرن و منتظر میشن تا یه نفر بهشون سلام کنه تا اونام لطف کنن و جواب بدن. وای که این آدما چقدر وحشتناکن به خصوص که طرف مقابل هم خجالتی باشه (مثل من بدبخت) اصلا هم فکر نمی کنن که سلام کردن وظیفه پسراس!12.gif28.gif
یه قایم موشک درست و حسابی! وقتی هم رو از دور می بینن راهشونو کج می کنن, از کنار هم که می گذرن خودشونو به ندیدن می زنن.اغلب هم نه این کوتاه میاد نه اون.
اما با یه کم فداکاری و جانفشانی با اینا هم میشه کنار اومد.حالا یه بار تو سلام می کنی یه بار هم اون یه بارم هر دو با هم یه بارم هیچکدوم!
3- زندگی در کنار این گروه یه جور همزیستی مسالمت آمیزه. چون میدونی که به هیچوجه نیاز نیست سلام کنی در عوض آرزوی سلام شنیدن از اونها رو هم باید به گور ببری.البته نسل این افراد دیگه تقریبا ور افتاده (انجمن موجودات در حال انقراض)پس زیاد در موردشون بحث نمی کنیم.
4- و اما دسته چهارم پدر منو در آوردن.یه دفعه از اون سر دانشگاه با یه سلام بلند بالا به استقبالت میان یه بار هم زل زل تو چشمات نگاه می کنن و انگار نه انگار! گاهی حتی می ترسی سلامشون کنی و جوابتو ندن.
بدبختی اینه که نمی دونی با اینا چه جوری رفتار کنی.تنها چاره اش اینه که حدس بزنی امروز آقا از کدوم دنده بلند شده اند!
این آقایی که امروز در موردشون صحبت می کنم جزء دسته چهارمند.

ماجرا از این قراره که می خواستیم از دانشگاه برگردیم خونه. منم که طبق معمول که سوار مینی بوس میشم کله ام خورد تو سقف و بنگی صدا کرد.منم از خجالت سرمو انداختم پایین و همین جوری که داشتم از زور خنده می مردم رفتم بالا.نگو ای دل غافل آقا نشسته اند ته ماشین منم که ندیدمش رفتم جلو فقط یه لحظه سرمو آوردم بالا اون بدبخت هم تا منو دید هول کرد و از جاش پرید بالا و دست به سینه وایساد و گفت سلام! منو میگی اصلا نفهمیدم چی شد اینقدر هول شدم که سرمو عین ...30.gifانداختم پایین و همونجا 180 درجه چرخیدم و فرتی نشستم رو صندلی جلویی! چقدر زشت مگه نه؟
همش امیدوار بودم که ایشون اون لبخند ملیحی رو که به دلیل ورود ضربه مغزی روی لبم نقش بسته بود به عنوان جواب سلام قبول کرده باشه اما انگار اشتباه کرده ام. همش منتظر بودم دوباره سلام کنه تا با یک جواب گرم و صمیمانه جبران کنم.اما انگار آقا قهر ورچلوسانده اند.اِ اِ اِ خجالت نمی کشه پسر گنده عین عمغزیا روشو از من بر می گردونه!31.gif
حالا من چی کار کنم؟ دوستام میگن برو ازش معذرت خواهی کن.
من؟ عمراً همچین کاری بکنم.امکان نداره از چنین موجود گنده پلیدی که یه کروموزوم y هم یدک می کشه معذرت بخوام.
آخه چرا نمی فهمین شما؟ بابا روم نمییییییییییشه!!!!17.gif

/ 14 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احد

بابا راحت باش.به نظر من اگه کسی با کسی احساس راحتی کنه و بتونن همديگرو درک کنن ديگه اين مسائل ريز خود به خود حل می شه.در مورد کسايی هم که قرار بده بستونه سلامی باشه اونم با اين همه دنگ و فنگ،عطايش را به لقايش ببخش.

farhangestan

اولا سلام٬ بذارش تو قفسه همان دسته اوليها. ثانيا.چرا منو خواهر خطاب می کنی دختر؟‌ يعنی اگه من تو را خواهری خطاب کردم٬ يه احتمال ضعيفی هم و جود نداره که مثلا من داداشی شما باشم؟‌

رضا

يادش بخير موقعی که ما وارد دانشگاه شديم اصلا به اين تقسيم بندي ها نميرسيد ... چون هيچکس جرات نداشت به کسی از جنس مخالف سلام کنه! چون اون وقت بايد هزار تا جا ميرفتی و جواب پس ميدادی !!! در نتيجه اين معضلات هم بوجود نمي اومد ... ولی الان که گاهی گذرمون به دانشگاه ميوفته اصلا باورت نميشه که اين همون دانشگاه است ... کم مونده دوستان دست در گردن يکديگه بندازم و باهم احوال پرسی کنن:)))!

پویا(هیوای آزادی)

سلام.اين پيامگيرتون خراب بود؟هفته پيش تا الان هرکار ميکردم پيامهامو نميگرفت؛ يعنی اصلا باز نميشد.بگذريم؛من اگه جای اون بنده خدا بودم دفعه بعد که ميديدمت زل ميزدم تو چشمات تا بهم سلام کنی؛بعد که سلام کردی جواب سلامت رو نميدادم! نظرت چيه؟خيلی حال ميده ها!!!

hishkas

چه بچه های باحالی داری ! ما عمرا برای معلمامون از این کارا می کردیم . نه این که بچه های بدی باشیم ها ! فقط حسش نبود ! روزتم مبارک با کلی تاخیر ! :)

hishkas

شرمنده ! اون پيام هاله بود که اشتباهی سند کردم :( ولی در مورد اينی که نوشتی :من که می گم بی خیال طرف شو . بذار خودش یادش میره . ولی عمرا معذرت خواهی نکن ! ضایع ست ! :)

رامین

دوست عزيز سلام . اين مطلب رو من تازه خوندم. اما نظرم : من فکر می کنم شما اين روابط رو خيلی سخت گرفتين . اصلا نيازی به اين همه فکر در مورد موضوعات جزئی نيست. (البته به نظر من ) ... يه سوال دارم : اگه به جای يه آقا، با یه خانم این کار رو می کردین اینقدر بهش فکر می کردین ؟ یا اینکه می گفتین به جهنم که بدش اومد ؟!! ... ما جهان سومی ها خیلی مشکلات داریم. البته غربی ها هم خیلی مشکلات دارند ولی معضلان ما کجا و آنها کجا !!!

من

من يه خبر نگارم...دارم توي اين وبلاگها مي چرخم و يه مقاله تهيه مي كنم..ولي بعد از چند ساعت متوجه شدم كه جداً شما دخترها چه موجودات كوچكي هستين...مشكلاتتون هم به اندازه خودتونه...

گل زرد

خانوم جان مثل اينكه مشكل من رو داري...........من يه راه حل خوب پيدا كردم!!!خودتو بزن به پرويي .....اصلا وقتي ميبينيشون فكر كن دخترن............آهان!! بعد بذار بفهمن كه از در پرويي وارد شدي.............يه انتقاد شديد از وبلاگت داشتم كه اگه حوصلم آمد تو ميل برات مينويسم

دبیرکل

سلام خوب شما بايد همون موقع که تو مينی‌بوس قضيه رو متوجه شدين می‌گفتين: «ببخشید٬ عذر می‌خوام٬ خیلی شرمنده‌ام٬ اول متوجه نشدم» يا جمله‌ای شبيه اين. حالا که اون فرصتو از دست دادین باید بکشید... چی‌کار کنه طفلک؟! وقتی شما اینقدر دماغ فیل زده‌اید که جوابشو نمی‌دین باز بیاد التماس کنه؟؟ که چی مثلاْ؟! بعدشم به کروموزوم‌هاي ما چی‌کار دارين؟! مگه کروموزوم‌های خودتون بهتره؟! :(