قيام سرخ

بچه که بودم دلم برای شمر و یزید می سوخت! آخه همه نفرینشون میکردن.با خودم می گفتم حالا اونا یه کار بدی کرده ن،حتما دیگه الان فهمیده ن و پشیمون شده ن.برای چی تا قیامت باید همه لعنشون کنن؟ چرا باید تا ابد عذاب بکشن؟ گناه دارن....برای همین محرم که میشد،زیارت عاشورا که می خوندن من یواشکی تو دلم برای شمر اینا فاتحه میفرستادم!

حالا اما بزرگ شدم.نمیگم خیلی بیشتر حالیمه اما حالا دیگه فهمیده م ظلم چیه،ظالم کیه.حالا دیگه میدونم قیام برای احقاق حق چیه،شرّ مطلق یعنی چی
حالا یه موقعایی یه چیزایی که می بینم از ته دل احساس میکنم بخشیدنی نیست،تا ابد بخشیدنی نیست.یه کارایی هست که اگه از انجامشون پشیمون هم بشی قابل جبران نیست،همون پشیمونیش تا ابد عذابت میده اما حتی اونم کافی نیست
حالا می فهمم آهی که از تهِ دل کشیده میشه یعنی چی،خدایا بین ما و این قوم خودت قضاوت کن یعنی چی،سوختن یعنی چی،دل سوختن یعنی چی

عاشورا ...اگه همین یه درس توی تمام دین بود کافی بود برای فهمیدن معنی ِ آزادگی...هیهات مناالذله...سرشار از شعف میشم...هیهات مناالذله...میدونی شهادت یعنی چی؟

حالا می فهمم که اسلام دو بُعد داره...اشداء علی الکفار...رحماء بینهم...و من عاشق این هر دو بُعدشم...بهش می بالم...من مسلمانم،دلم می خواد اینو داد بزنم!

/ 5 نظر / 3 بازدید
علی اعطا

از پاراگراف اول خيلی لذت بردم! مصداق تعبير بيوتی‌فول مايند!

Afagh

Ey kash hanouz koodak boodi va pak... va ba haman ghodrate bakhsheshe masoomaneye koodaki...

farhang

سلام. من تازه فهميدم که اگر از کربلا حتی فقط گريه کردن برای ما می ماند کافی بود.

شقایق

آفاق جان می خوای بی رودرواسی نظرمو بگم؟ به نظر من این حرفا مال ترسوهاس،یا مال اونایی که براشون هیچی مهم نیست یا همیشه خنثی و بی نظرن.ساکت نشستن در مقابل ظلم در واقع صحه گذاشتن بر اونه.حالا با هر لفظ خوش آب و رنگی که می خواد باشه...بخشش ِ کودکانهء معصومانهء نمیدونم چی چی...با این چیزا سر خودمونو کلاه نذاریم خواهشا اون بخشش کودکانه ناشی از عدم آگاهیه.چطور میتونی ببینی،بفهمی و بازم هیچی نگی؟ این قیام هم یه انتقام شخصی نیست که بتونی ازش بگذری، وظیفهء انسانیه.

زهرا

خیلی متنت جالب بود . منم بچه که بودم دلم برای کسایی که به وضوح گناه می کردن وقراره عذاب بشن می سوخت . آره آدم وقتی که بچه است با تفکر بچگانه اش خیلی چیزها رو درک نمی کنه ، اما حالا که بزرگ شدم می فهمم که این خود آدم ها هستند که راهشون رو انتخاب می کنند .پس خودشون موقع انتخاب باید دلشون به حال خودشون بسوزه . همون شمر و یزید ملعون هم خودشون این راه رو انتخاب کردن وتاابد هم باید به خاطر این جرم بزرگ باید نفرین بشن . چون راهی رو رفتن که باعث گمراهی خیلی از آدم ها شد .